Nuvoton Technology Corporation America ISD4002-240EIR
ISD4002-240EIR picture photo
Mfg. Part Number
ISD4002-240EIR
Manufacturer
Product Category
Interface - Voice Record and Playback
Brief Description
IC VOICE REC/PL 240SEC IN 28TSOP
Datasheet Download
ISD4002-240EIR.pdf
Availability of ISD4002-240EIR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISD4002-240EIR Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD4002-240EIR
Internal Part NumberEIS-ISD4002-240EIR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Voice Record and Playback
SeriesISD4002
InterfaceSPI/Microwire
Filter Pass Band1.7kHz
Duration4 Min
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Supplier Device Package28-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD4002-240EIR
Related LinksISD4002, ISD4002-240EIR Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD4002-240EIR Details Description
Related parts for ISD4002-240EIR
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 950MA 220 MOHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 100MA 240VAC 32VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 25.5 OHM 1206 datasheet.pdf
SR BTS WW 81 6 ASY C datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 2.1V LED AMBER datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf