Nuvoton Technology Corporation America ISD4003-04MEI
ISD4003-04MEI picture photo
Mfg. Part Number
ISD4003-04MEI
Brief Description
IC VOICE REC/PLAY 4MIN IN 28TSOP
Datasheet Download
ISD4003-04MEI.pdf
Availability of ISD4003-04MEI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISD4003-04MEI Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD4003-04MEI
Internal Part NumberEIS-ISD4003-04MEI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package234
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Voice Record and Playback
SeriesISD4003
InterfaceSPI/Microwire
Filter Pass Band3.4kHz
Duration4 Min
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD4003-04MEI
Related LinksISD400, ISD4003-04MEI Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD4003-04MEI Details Description
Related parts for ISD4003-04MEI
TEST LEAD 18AWG 5000V BLACK 100' datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT PANEL 4PIN .187 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 3A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM FEMALE 20-24AWG datasheet.pdf
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC datasheet.pdf
LGH 1/2 SGL MLD END datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf