Vishay/Dale RLR07C6193FRB14
RLR07C6193FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6193FRB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 619K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6193FRB14.pdf
Availability of RLR07C6193FRB14
QUANTITY
RLR07C6193FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6193FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C6193FRB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6193FRB14
Related LinksRLR07C6, RLR07C6193FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6193FRB14 Details Description
Related parts for RLR07C6193FRB14
IC QUAD UART 64BYTE 68PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.54A 24 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 20.2A 7 MOHM TH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
BEND RELIEF 6.5MM BLUE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
IPD 6.5-1MM SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
IC OP AMP PREC 36V LN DUAL SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 600MA AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf