Intersil ISL22346UFRT20Z-TK
ISL22346UFRT20Z-TK picture photo
Mfg. Part Number
ISL22346UFRT20Z-TK
Manufacturer
Product Category
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Brief Description
IC POT DGTL 128TP LN LP 20-TQFN
Datasheet Download
ISL22346UFRT20Z-TK.pdf
Availability of ISL22346UFRT20Z-TK
QUANTITY
ISL22346UFRT20Z-TK Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL22346UFRT20Z-TK
Internal Part NumberEIS-ISL22346UFRT20Z-TK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyData Acquisition - Digital Potentiometers
SeriesXDCP™
PackagingTape & Reel (TR)
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits4
Number of Taps128
Resistance (Ohms)50k
InterfaceI²C
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
FeaturesSelectable Address
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±80 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)70
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case20-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package20-TQFN (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL22346UFRT20Z-TK
Related LinksISL22346U, ISL22346UFRT20Z-TK Datasheet, Intersil Distributor
ISL22346UFRT20Z-TK Details Description
Related parts for ISL22346UFRT20Z-TK
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
VARISTOR 855V 40KA SQUARE 36MM datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.1A 205 MOHM TH datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf