Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2128VE-100LBN208
ISPLSI 2128VE-100LBN208 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2128VE-100LBN208
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 208FPBGA
Datasheet Download
ISPLSI 2128VE-100LBN208.pdf
Availability of ISPLSI 2128VE-100LBN208
QUANTITY
ISPLSI 2128VE-100LBN208 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2128VE-100LBN208
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2128VE-100LBN208
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000VE
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells128
Number of Gates6000
Number of I/O128
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BGA
Supplier Device Package208-FPBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2128VE-100LBN208
ISPLSI 2128VE-100LBN208 Details Description
Related parts for ISPLSI 2128VE-100LBN208
NUT HEX FACE METRIC M12 datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR 16-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
CONN MOD ADAPTER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.2 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W DO216 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X36 120QFP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 5PF 9KV AXIAL datasheet.pdf