Vishay/Dale RN55C9651BRSL
RN55C9651BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C9651BRSL
Brief Description
RES 9.65K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C9651BRSL.pdf
Availability of RN55C9651BRSL
QUANTITY
RN55C9651BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C9651BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C9651BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C9651BRSL
Related LinksRN55C9, RN55C9651BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C9651BRSL Details Description
Related parts for RN55C9651BRSL
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.2A 390 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 6POS 2MM T/H datasheet.pdf
THERMOSTAT 48.9DEG C SPST-NC 3A datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PLUG COMPONENT 1000V 7.62MM 3POS datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf