Hirose Electric Co Ltd IT3-200P-20H(03)
IT3-200P-20H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-200P-20H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 200POS 20MM
Datasheet Download
IT3-200P-20H(03).pdf
Availability of IT3-200P-20H(03)
QUANTITY
IT3-200P-20H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-200P-20H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-200P-20H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHigh Speed Connectors
Standard Package72
Number of Positions200
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-200P-20H(03)
Related LinksIT3-200P, IT3-200P-20H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-200P-20H(03) Details Description
Related parts for IT3-200P-20H(03)
FIXED IND 1MH 600MA 6 OHM CHASS datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 128M 7.5NS 66TSOP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SC70-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 0804 datasheet.pdf
ICL 6 OHM 20% 4.7A 15MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SON datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf