Hirose Electric Co Ltd IT3-300P-26H(03)
IT3-300P-26H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-300P-26H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 300POS 26MM
Datasheet Download
IT3-300P-26H(03).pdf
Availability of IT3-300P-26H(03)
QUANTITY
IT3-300P-26H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-300P-26H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-300P-26H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIT3 High-Speed Mezzanine Connectors
Video FileIT3 Series
High Speed Connectors
Featured ProductIT3 Series
Standard Package60
Number of Positions300
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-300P-26H(03)
Related LinksIT3-300P, IT3-300P-26H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-300P-26H(03) Details Description
Related parts for IT3-300P-26H(03)
FUSE BOARD MNT 3.15A 250VAC/VDC datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
BUZZER MAGN 1.5V 2.048KHZ PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 15A TO-220 datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL MOD 87.9KHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
METAL TO METAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 41MA 29 OHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.5VC DO-214A datasheet.pdf
MCU 8BIT Z8 16K FLASH 44LQFP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf