Sensata Technologies/Airpax IUG6-1-51-15.0-Q-01
IUG6-1-51-15.0-Q-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1-51-15.0-Q-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUG6-1-51-15.0-Q-01.pdf
Availability of IUG6-1-51-15.0-Q-01
QUANTITY
IUG6-1-51-15.0-Q-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1-51-15.0-Q-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1-51-15.0-Q-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1-51-15.0-Q-01
Related LinksIUG6-1-51, IUG6-1-51-15.0-Q-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1-51-15.0-Q-01 Details Description
Related parts for IUG6-1-51-15.0-Q-01
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
COVER TERM ADP-8/6 ORANGE datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1/2W 1913 datasheet.pdf
Crystal 13.225625MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM N48 datasheet.pdf
DIODE FAST REC 200V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf