Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S33-SD-BK
SFM210-LPSE-S33-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S33-SD-BK
Brief Description
Connector Header 33 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S33-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S33-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S33-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S33-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S33-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S33-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S33-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S33-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S33-SD-BK
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 950MA 820 MOHM datasheet.pdf
TWEEZER POINTED FINE OC 3.54" datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 4A MINIP3 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CTLR PWM SYNC PROGR 24SOIC datasheet.pdf
1FHR 64 50A/P N C S14 15 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 75W datasheet.pdf