Sensata Technologies/Airpax IUG6-1REC4-51-30.0-01
IUG6-1REC4-51-30.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1REC4-51-30.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IUG6-1REC4-51-30.0-01.pdf
Availability of IUG6-1REC4-51-30.0-01
QUANTITY
IUG6-1REC4-51-30.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1REC4-51-30.0-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1REC4-51-30.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1REC4-51-30.0-01
Related LinksIUG6-1REC4, IUG6-1REC4-51-30.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1REC4-51-30.0-01 Details Description
Related parts for IUG6-1REC4-51-30.0-01
INDICATOR 110VAC 8MM RECESSED RE datasheet.pdf
IC LCD DVR UNIVERSAL 56-HTSSOP datasheet.pdf
IC DVR PWR COIL POWERSO10 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125.5UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
WATER PROOF PACKING datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 3M datasheet.pdf
DIODE MODULE 1600V 200A 3T0WER datasheet.pdf