Sensata Technologies/Airpax IUG666-1-42-10.0-01
IUG666-1-42-10.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG666-1-42-10.0-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUG666-1-42-10.0-01.pdf
Availability of IUG666-1-42-10.0-01
QUANTITY
IUG666-1-42-10.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG666-1-42-10.0-01
Internal Part NumberEIS-IUG666-1-42-10.0-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG666-1-42-10.0-01
Related LinksIUG666-1-, IUG666-1-42-10.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG666-1-42-10.0-01 Details Description
Related parts for IUG666-1-42-10.0-01
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SIDAC 2CH BI 275/550V 250A DO214 datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 22PF 25V 1205 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 432POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 200MA 3.648 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 50W TO204AD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR 4BIT 12UQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
PROCESSOR 400MHZ datasheet.pdf