Sensata Technologies/Airpax IUGN11-1-61-15.0
IUGN11-1-61-15.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN11-1-61-15.0
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUGN11-1-61-15.0.pdf
Availability of IUGN11-1-61-15.0
QUANTITY
IUGN11-1-61-15.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN11-1-61-15.0
Internal Part NumberEIS-IUGN11-1-61-15.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN11-1-61-15.0
Related LinksIUGN11-1, IUGN11-1-61-15.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN11-1-61-15.0 Details Description
Related parts for IUGN11-1-61-15.0
IC INVERTER TRIPLE 1INPUT 8DSBGA datasheet.pdf
IC AMP POST PECL 3.3V/5V 16-MLF datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 20BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE RA datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6B datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf