Sensata Technologies/Airpax IUGN6-1-62-10.0
IUGN6-1-62-10.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN6-1-62-10.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IUGN6-1-62-10.0.pdf
Availability of IUGN6-1-62-10.0
QUANTITY
IUGN6-1-62-10.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN6-1-62-10.0
Internal Part NumberEIS-IUGN6-1-62-10.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN6-1-62-10.0
Related LinksIUGN6-1, IUGN6-1-62-10.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN6-1-62-10.0 Details Description
Related parts for IUGN6-1-62-10.0
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 26 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CABLE 19COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf