Sensata Technologies/Airpax IUGN6-1-62-15.0
IUGN6-1-62-15.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN6-1-62-15.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUGN6-1-62-15.0.pdf
Availability of IUGN6-1-62-15.0
QUANTITY
IUGN6-1-62-15.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN6-1-62-15.0
Internal Part NumberEIS-IUGN6-1-62-15.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN6-1-62-15.0
Related LinksIUGN6-1, IUGN6-1-62-15.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN6-1-62-15.0 Details Description
Related parts for IUGN6-1-62-15.0
CONN HEADER ZH SIDE 8POS 1.5MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 100MA 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES 6.19M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.22A 110 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 1K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 600W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf