Sensata Technologies/Airpax IUGN6-1-72-50.0
IUGN6-1-72-50.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN6-1-72-50.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IUGN6-1-72-50.0.pdf
Availability of IUGN6-1-72-50.0
QUANTITY
IUGN6-1-72-50.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN6-1-72-50.0
Internal Part NumberEIS-IUGN6-1-72-50.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN6-1-72-50.0
Related LinksIUGN6-1, IUGN6-1-72-50.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN6-1-72-50.0 Details Description
Related parts for IUGN6-1-72-50.0
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
IC TRANSMITTER QUAD 48TQFN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
ANT 1710-1880MHZ 7.5DBI SMA MALE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 2POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf