Sensata Technologies/Airpax IUGN66-1-52-15.0
IUGN66-1-52-15.0 picture photo
Mfg. Part Number
IUGN66-1-52-15.0
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IUGN66-1-52-15.0.pdf
Availability of IUGN66-1-52-15.0
QUANTITY
IUGN66-1-52-15.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGN66-1-52-15.0
Internal Part NumberEIS-IUGN66-1-52-15.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGN66-1-52-15.0
Related LinksIUGN66-1, IUGN66-1-52-15.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGN66-1-52-15.0 Details Description
Related parts for IUGN66-1-52-15.0
CONN HEADER 18POS 2.5MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf