Sensata Technologies/Airpax IULNK111-28501-10
IULNK111-28501-10 picture photo
Mfg. Part Number
IULNK111-28501-10
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Datasheet Download
IULNK111-28501-10.pdf
Availability of IULNK111-28501-10
QUANTITY
IULNK111-28501-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of IULNK111-28501-10
Internal Part NumberEIS-IULNK111-28501-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeToggle
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IULNK111-28501-10
Related LinksIULNK111, IULNK111-28501-10 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IULNK111-28501-10 Details Description
Related parts for IULNK111-28501-10
RES 1.25K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DRVR MOSF 2CH SYC BUCK 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LEVEL HI EFF RED datasheet.pdf
SCR NON-SENS 200V 55A TO-218X datasheet.pdf
10M CABLE FOR SF2-EH datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0504 datasheet.pdf