IXYS Corporation IXFK88N20Q
IXFK88N20Q picture photo
Mfg. Part Number
IXFK88N20Q
Brief Description
MOSFET N-CH 200V 88A TO-264
Datasheet Download
IXFK88N20Q.pdf
Availability of IXFK88N20Q
QUANTITY
IXFK88N20Q Order Process
Ship out your order
Specifications of IXFK88N20Q
Internal Part NumberEIS-IXFK88N20Q
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C88A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs30 mOhm @ 44A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 4mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs146nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4150pF @ 25V
Power - Max500W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXFK88N20Q
Related LinksIXFK8, IXFK88N20Q Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXFK88N20Q Details Description
Related parts for IXFK88N20Q
JUMPER-H1502TR/A2015S/H1502TR 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
LP2N 5.00/42 BK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16DRT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
TV 4C 4#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
26500 3C 3#16 S TH PLUG SS LC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf