IXYS Corporation IXTH120N15T
IXTH120N15T picture photo
Mfg. Part Number
IXTH120N15T
Brief Description
MOSFET N-CH 150V 120A TO-247
Datasheet Download
IXTH120N15T.pdf
Availability of IXTH120N15T
QUANTITY
IXTH120N15T Order Process
Ship out your order
Specifications of IXTH120N15T
Internal Part NumberEIS-IXTH120N15T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)150V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247 (IXTH)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXTH120N15T
Related LinksIXTH1, IXTH120N15T Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXTH120N15T Details Description
Related parts for IXTH120N15T
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
SLI15-48-115-STS-SC-3PH datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 45POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf