Sullins Connector Solutions JBB105DYRN
JBB105DYRN picture photo
Mfg. Part Number
JBB105DYRN
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 210PO
Datasheet Download
JBB105DYRN.pdf
Availability of JBB105DYRN
QUANTITY
JBB105DYRN Order Process
Ship out your order
Specifications of JBB105DYRN
Internal Part NumberEIS-JBB105DYRN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row105
Number of Positions210
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBB105DYRN
Related LinksJBB10, JBB105DYRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBB105DYRN Details Description
Related parts for JBB105DYRN
CONN PLUG 20POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 6A 120VAC datasheet.pdf
WXP 120W SOLDER PENCIL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC 2DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 0804 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf