Sullins Connector Solutions JBC20HEYI
JBC20HEYI picture photo
Mfg. Part Number
JBC20HEYI
Brief Description
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC20HEYI.pdf
Availability of JBC20HEYI
QUANTITY
JBC20HEYI Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC20HEYI
Internal Part NumberEIS-JBC20HEYI
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC20HEYI
Related LinksJBC2, JBC20HEYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC20HEYI Details Description
Related parts for JBC20HEYI
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 4A 125V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 16A TO220AC datasheet.pdf
IC PMU FOR APPL PROCESSORS 40LLP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
VDSL XFRM WE-DSL IKANOS BOARD datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS FREEHANGING datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 630VDC datasheet.pdf