Sullins Connector Solutions JBC44HEYN
JBC44HEYN picture photo
Mfg. Part Number
JBC44HEYN
Brief Description
FML CRD EDGE .100 44POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC44HEYN.pdf
Availability of JBC44HEYN
QUANTITY
JBC44HEYN Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC44HEYN
Internal Part NumberEIS-JBC44HEYN
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC44HEYN
Related LinksJBC4, JBC44HEYN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC44HEYN Details Description
Related parts for JBC44HEYN
RES SMD 16.9K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 20A DPAK datasheet.pdf
EJECTOR LATCHES BLK LONG W/PINS datasheet.pdf
DAC 8BIT DUAL R-R OUTPUT 10-MSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 19MM datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC ISD CHIPCORDER 28TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf