Sullins Connector Solutions JBC50HEYH
JBC50HEYH picture photo
Mfg. Part Number
JBC50HEYH
Brief Description
FML CRD EDGE .100 50POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC50HEYH.pdf
Availability of JBC50HEYH
QUANTITY
JBC50HEYH Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC50HEYH
Internal Part NumberEIS-JBC50HEYH
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC50HEYH
Related LinksJBC5, JBC50HEYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC50HEYH Details Description
Related parts for JBC50HEYH
MOSFET N-CH 100V 17A TO220AB datasheet.pdf
CONN FIBER SC TERMINATOR SMPLX datasheet.pdf
CAP ALUM 2900UF 50V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.2V 10W datasheet.pdf