Sullins Connector Solutions JCB100DYHT
JCB100DYHT picture photo
Mfg. Part Number
JCB100DYHT
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 TH 200POS
Datasheet Download
JCB100DYHT.pdf
Availability of JCB100DYHT
QUANTITY
JCB100DYHT Order Process
Ship out your order
Specifications of JCB100DYHT
Internal Part NumberEIS-JCB100DYHT
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row100
Number of Positions200
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCB100DYHT
Related LinksJCB10, JCB100DYHT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCB100DYHT Details Description
Related parts for JCB100DYHT
CONN RECPT 100POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 31.6A 3 MOHM TH datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 1UA PWR DWN 20-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 480MA 780 MOHM TH datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4917SD datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SMINI2 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 410 I/O 900BGA datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.2 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf