Sullins Connector Solutions JCC13HEYH
JCC13HEYH picture photo
Mfg. Part Number
JCC13HEYH
Brief Description
FML CRD EDGE .100 13POS HL LOW P
Datasheet Download
JCC13HEYH.pdf
Availability of JCC13HEYH
QUANTITY
JCC13HEYH Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC13HEYH
Internal Part NumberEIS-JCC13HEYH
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions13
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC13HEYH
Related LinksJCC1, JCC13HEYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC13HEYH Details Description
Related parts for JCC13HEYH
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 8DIP datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A3048Y/X 10" datasheet.pdf
COVER HINGED DUCT PVC BLACK 3" datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
HDR RA DR.100 TP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWAB SNGL HEAD FOAM 6" 50/PKG datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1.5MHZ 8DFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 6A TO247AC datasheet.pdf