Sullins Connector Solutions JCC43HEYH
JCC43HEYH picture photo
Mfg. Part Number
JCC43HEYH
Brief Description
FML CRD EDGE .100 43POS HL LOW P
Datasheet Download
JCC43HEYH.pdf
Availability of JCC43HEYH
QUANTITY
JCC43HEYH Order Process
Ship out your order
Specifications of JCC43HEYH
Internal Part NumberEIS-JCC43HEYH
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions43
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCC43HEYH
Related LinksJCC4, JCC43HEYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCC43HEYH Details Description
Related parts for JCC43HEYH
REGULATOR 12.6V 1A 3PSIP VERT datasheet.pdf
IC BILATERAL SWITCH QUAD 14-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 300PF 200V 1111 datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
MINI CON-X GROMMET SHORT datasheet.pdf
PANEL BLANK 3U POWER HPR3 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 44.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf