Taiyo Yuden JMK042BJ332KC-W
JMK042BJ332KC-W picture photo
Mfg. Part Number
JMK042BJ332KC-W
Brief Description
CAP CER 3300PF 6.3V X5R 01005
Datasheet Download
JMK042BJ332KC-W.pdf
Availability of JMK042BJ332KC-W
QUANTITY
JMK042BJ332KC-W Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK042BJ332KC-W
Internal Part NumberEIS-JMK042BJ332KC-W
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK042BJ332KC-W
Related LinksJMK042B, JMK042BJ332KC-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK042BJ332KC-W Details Description
Related parts for JMK042BJ332KC-W
RES METAL OX 2W 1.5K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE datasheet.pdf
CHOKE COIL COMMON MODE 400MA SMD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
ASSY 10 WAY JPT REC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS78601 DRB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 530MA 160 MOHM datasheet.pdf
RING TERM 4.3MM datasheet.pdf