Taiyo Yuden JMK063F473ZP-F
JMK063F473ZP-F picture photo
Mfg. Part Number
JMK063F473ZP-F
Brief Description
CAP CER 0.047UF 6.3V Y5V 0201
Datasheet Download
JMK063F473ZP-F.pdf
Availability of JMK063F473ZP-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
JMK063F473ZP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK063F473ZP-F
Internal Part NumberEIS-JMK063F473ZP-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK063F473ZP-F
Related LinksJMK063F, JMK063F473ZP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK063F473ZP-F Details Description
Related parts for JMK063F473ZP-F
RES 910 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-SOIC datasheet.pdf
SW CROS ROLL PLNG MINI DPST 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS R/A TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IO NICU MESH PU V0 REC datasheet.pdf
RES SMD 104OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf