Taiyo Yuden JMK316BJ685MF-T
JMK316BJ685MF-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK316BJ685MF-T
Brief Description
CAP CER 6.8UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
JMK316BJ685MF-T.pdf
Availability of JMK316BJ685MF-T
QUANTITY
JMK316BJ685MF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK316BJ685MF-T
Internal Part NumberEIS-JMK316BJ685MF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK316BJ685MF-T
Related LinksJMK316B, JMK316BJ685MF-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK316BJ685MF-T Details Description
Related parts for JMK316BJ685MF-T
IC LI-ION/LI-POL CHARGER 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY MCU 3A 32-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
RES 620K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.46A 108 MOHM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 80V D2PAK datasheet.pdf
OSC VCTCXO 30.72MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf