Taiyo Yuden JMK325BJ107MY-T
JMK325BJ107MY-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK325BJ107MY-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
JMK325BJ107MY-T.pdf
Availability of JMK325BJ107MY-T
QUANTITY
JMK325BJ107MY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325BJ107MY-T
Internal Part NumberEIS-JMK325BJ107MY-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325BJ107MY-T
Related LinksJMK325B, JMK325BJ107MY-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325BJ107MY-T Details Description
Related parts for JMK325BJ107MY-T
Connector Header, Bottom Entry 25 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
DIGITAL MOD 8PORT 4IN 4OUT PNP datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.61K OHM 1% 20W datasheet.pdf