Taiyo Yuden JMK432F107ZM-T
JMK432F107ZM-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK432F107ZM-T
Brief Description
CAP CER 100UF 6.3V Y5V 1812
Datasheet Download
JMK432F107ZM-T.pdf
Availability of JMK432F107ZM-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
JMK432F107ZM-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK432F107ZM-T
Internal Part NumberEIS-JMK432F107ZM-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK432F107ZM-T
Related LinksJMK432F, JMK432F107ZM-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK432F107ZM-T Details Description
Related parts for JMK432F107ZM-T
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS GLD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 4.2MM VERT GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 3.7V 30A 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT 20MA YLW W/WIRE 3" datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
KIT INDUCTOR CHIP SMD datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 14' RD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf