Hirose Electric Co Ltd JR25WCCA-16(71)
JR25WCCA-16(71) picture photo
Mfg. Part Number
JR25WCCA-16(71)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN STRAIN RELIEF JR25 16MM
Datasheet Download
JR25WCCA-16(71).pdf
Availability of JR25WCCA-16(71)
QUANTITY
JR25WCCA-16(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of JR25WCCA-16(71)
Internal Part NumberEIS-JR25WCCA-16(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWaterproof Connector
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesJR-W
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related ProductsJR-W and RM-W Series Connectors
Shell Size - Insert25
Material-
FeaturesWaterproof
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JR25WCCA-16(71)
Related LinksJR25WCC, JR25WCCA-16(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
JR25WCCA-16(71) Details Description
Related parts for JR25WCCA-16(71)
CONN FFC VERT 32POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT 2K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 60K OHM 5% 100W datasheet.pdf
LED OSLON 65CRI 2SMD datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 500MW DO35 datasheet.pdf