Hirose Electric Co Ltd JRC25WRG-5S(74)
JRC25WRG-5S(74) picture photo
Mfg. Part Number
JRC25WRG-5S(74)
Brief Description
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
JRC25WRG-5S(74).pdf
Availability of JRC25WRG-5S(74)
QUANTITY
JRC25WRG-5S(74) Order Process
Ship out your order
Specifications of JRC25WRG-5S(74)
Internal Part NumberEIS-JRC25WRG-5S(74)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert25
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Termination-
Contact Finish Thickness-
Current Rating10A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JRC25WRG-5S(74)
Related LinksJRC25WR, JRC25WRG-5S(74) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
JRC25WRG-5S(74) Details Description
Related parts for JRC25WRG-5S(74)
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 34POS 2.54MM datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 255 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
EMV-DICHT.PG21 / 16,5-14,0 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf