Amphenol Aerospace Operations JT01RE12-98P-386
JT01RE12-98P-386 picture photo
Mfg. Part Number
JT01RE12-98P-386
Brief Description
JT 10C 10#20 PIN RECP
Datasheet Download
JT01RE12-98P-386.pdf
Availability of JT01RE12-98P-386
QUANTITY
JT01RE12-98P-386 Order Process
Ship out your order
Specifications of JT01RE12-98P-386
Internal Part NumberEIS-JT01RE12-98P-386
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT01RE12-98P-386
Related LinksJT01RE12, JT01RE12-98P-386 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT01RE12-98P-386 Details Description
Related parts for JT01RE12-98P-386
CER RESONATOR 3.0 MHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 36NH SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf