Amphenol Aerospace Operations JT02RE-12-35S-014
JT02RE-12-35S-014 picture photo
Mfg. Part Number
JT02RE-12-35S-014
Brief Description
JT 22C 22#22D SKT RECP
Datasheet Download
JT02RE-12-35S-014.pdf
Availability of JT02RE-12-35S-014
QUANTITY
JT02RE-12-35S-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of JT02RE-12-35S-014
Internal Part NumberEIS-JT02RE-12-35S-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT02RE-12-35S-014
Related LinksJT02RE-1, JT02RE-12-35S-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT02RE-12-35S-014 Details Description
Related parts for JT02RE-12-35S-014
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR30S/AE30M/HSR30S datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 400MHZ 14DFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CONN HEADR 52POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 200 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 800W datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 12A 4 MOHM SMD datasheet.pdf