Amphenol Aerospace Operations JT02RE-16-26P-014
JT02RE-16-26P-014 picture photo
Mfg. Part Number
JT02RE-16-26P-014
Brief Description
JT 26C 26#20 PIN WALL RECP
Datasheet Download
JT02RE-16-26P-014.pdf
Availability of JT02RE-16-26P-014
QUANTITY
JT02RE-16-26P-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of JT02RE-16-26P-014
Internal Part NumberEIS-JT02RE-16-26P-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT02RE-16-26P-014
Related LinksJT02RE-1, JT02RE-16-26P-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT02RE-16-26P-014 Details Description
Related parts for JT02RE-16-26P-014
HOLDER BATT 6-AA CELLS SLDR LUGS datasheet.pdf
Connector Receptacle 84 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1G OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.26 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 16A datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
NON-ADHESIVE PAPER 7.9 W X .484 datasheet.pdf