Amphenol Aerospace Operations JT06RP10-99P
JT06RP10-99P picture photo
Mfg. Part Number
JT06RP10-99P
Brief Description
JT 7C 7#20 PIN PLUG
Datasheet Download
JT06RP10-99P.pdf
Availability of JT06RP10-99P
QUANTITY
JT06RP10-99P Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RP10-99P
Internal Part NumberEIS-JT06RP10-99P
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RP10-99P
Related LinksJT06RP, JT06RP10-99P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RP10-99P Details Description
Related parts for JT06RP10-99P
IC FREQ SYNTHESZR 2.0GHZ 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 20-SSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 12 OHM 3.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
DR BTS 8 ASY CPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf