Amphenol Aerospace Operations JT06RP14-18PA
JT06RP14-18PA picture photo
Mfg. Part Number
JT06RP14-18PA
Brief Description
JT 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
JT06RP14-18PA.pdf
Availability of JT06RP14-18PA
QUANTITY
JT06RP14-18PA Order Process
Ship out your order
Specifications of JT06RP14-18PA
Internal Part NumberEIS-JT06RP14-18PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JT06RP14-18PA
Related LinksJT06RP, JT06RP14-18PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JT06RP14-18PA Details Description
Related parts for JT06RP14-18PA
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 25A 56TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 18POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf