Amphenol Aerospace Operations JTPQ00RT-18-96PB-014
JTPQ00RT-18-96PB-014 picture photo
Mfg. Part Number
JTPQ00RT-18-96PB-014
Brief Description
JT 9C 9#12 PIN RECP
Datasheet Download
JTPQ00RT-18-96PB-014.pdf
Availability of JTPQ00RT-18-96PB-014
QUANTITY
JTPQ00RT-18-96PB-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of JTPQ00RT-18-96PB-014
Internal Part NumberEIS-JTPQ00RT-18-96PB-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTPQ00RT-18-96PB-014
Related LinksJTPQ00RT-1, JTPQ00RT-18-96PB-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JTPQ00RT-18-96PB-014 Details Description
Related parts for JTPQ00RT-18-96PB-014
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 70POS .050 SMD datasheet.pdf
NTC 0603 10K OHM 1% datasheet.pdf
CAP ALUM 5.6UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
750 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 1200V datasheet.pdf