TE Connectivity Raychem Cable Protection K-203127-10-1A
K-203127-10-1A picture photo
Mfg. Part Number
K-203127-10-1A
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
K-203127-10-1A.pdf
Availability of K-203127-10-1A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
K-203127-10-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of K-203127-10-1A
Internal Part NumberEIS-K-203127-10-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesK
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.80" x 0.50" (20.3mm x 12.7mm)
MaterialPolyimide
ColorOyster
For Use With/Related ProductsDot-Matrix Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K-203127-10-1A
Related LinksK-20312, K-203127-10-1A Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
K-203127-10-1A Details Description
Related parts for K-203127-10-1A
IC AMP HBT SIGE 3GHZ 16-QFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR DS16EV5110A datasheet.pdf
MCU 8BIT 32KB FLASH 32-VFQFPN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf