Vishay/BCcomponents K103K15X7RH53L2
K103K15X7RH53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K103K15X7RH53L2
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K103K15X7RH53L2.pdf
Availability of K103K15X7RH53L2
QUANTITY
K103K15X7RH53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K103K15X7RH53L2
Internal Part NumberEIS-K103K15X7RH53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K103K15X7RH53L2
Related LinksK103K15, K103K15X7RH53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K103K15X7RH53L2 Details Description
Related parts for K103K15X7RH53L2
RES 1.58K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 365 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12.2UH 47 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
IC DUAL 4BIT SYNC BINARY 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 700V AXIAL datasheet.pdf