Vishay/BCcomponents K123M15X7RK5UH5
K123M15X7RK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K123M15X7RK5UH5
Brief Description
CAP CER 0.012UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K123M15X7RK5UH5.pdf
Availability of K123M15X7RK5UH5
QUANTITY
K123M15X7RK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K123M15X7RK5UH5
Internal Part NumberEIS-K123M15X7RK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.012µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K123M15X7RK5UH5
Related LinksK123M15, K123M15X7RK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K123M15X7RK5UH5 Details Description
Related parts for K123M15X7RK5UH5
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 163MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 6DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 52MM datasheet.pdf