Vishay/BCcomponents K151K10X7RF5TH5
K151K10X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K151K10X7RF5TH5
Brief Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K151K10X7RF5TH5.pdf
Availability of K151K10X7RF5TH5
QUANTITY
K151K10X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K151K10X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K151K10X7RF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K151K10X7RF5TH5
Related LinksK151K10, K151K10X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K151K10X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K151K10X7RF5TH5
DIODE GEN PURP 600V 1A MELF datasheet.pdf
FILTER LINE POWER STD 10A 6.3 QC datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 450MHZ 408TBGA datasheet.pdf
GDT 230V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 50VDC RAD datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf