Vishay/BCcomponents K154K20X7RF5TK5
K154K20X7RF5TK5 picture photo
Mfg. Part Number
K154K20X7RF5TK5
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K154K20X7RF5TK5.pdf
Availability of K154K20X7RF5TK5
QUANTITY
K154K20X7RF5TK5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K154K20X7RF5TK5
Internal Part NumberEIS-K154K20X7RF5TK5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K154K20X7RF5TK5
Related LinksK154K20, K154K20X7RF5TK5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K154K20X7RF5TK5 Details Description
Related parts for K154K20X7RF5TK5
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 6.8MH HORZ datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf