Vishay/BCcomponents K154Z10Y5VF5UL2
K154Z10Y5VF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K154Z10Y5VF5UL2
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K154Z10Y5VF5UL2.pdf
Availability of K154Z10Y5VF5UL2
QUANTITY
K154Z10Y5VF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K154Z10Y5VF5UL2
Internal Part NumberEIS-K154Z10Y5VF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.15µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K154Z10Y5VF5UL2
Related LinksK154Z10, K154Z10Y5VF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K154Z10Y5VF5UL2 Details Description
Related parts for K154Z10Y5VF5UL2
CONN FIBER FSD PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
FIXED IND 15H 75MA 411 OHM CHASS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 30POS .3M datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M32 datasheet.pdf
TERMINAL QUICK CONNECT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM SMD 30POS SHLD datasheet.pdf