Vishay/Dale RN50C46R4FBSL
RN50C46R4FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C46R4FBSL
Brief Description
RES 46.4 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C46R4FBSL.pdf
Availability of RN50C46R4FBSL
QUANTITY
RN50C46R4FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C46R4FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C46R4FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C46R4FBSL
Related LinksRN50C4, RN50C46R4FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C46R4FBSL Details Description
Related parts for RN50C46R4FBSL
RES SMD 75 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 16PS DL STR 2MM GOLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 52POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.02 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RF TRANSCEIVER 2.4GHZ MODULE datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA WF A/T datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 3000K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf