Vishay/BCcomponents K180J15C0GH5TH5
K180J15C0GH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K180J15C0GH5TH5
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K180J15C0GH5TH5.pdf
Availability of K180J15C0GH5TH5
QUANTITY
K180J15C0GH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K180J15C0GH5TH5
Internal Part NumberEIS-K180J15C0GH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K180J15C0GH5TH5
Related LinksK180J15, K180J15C0GH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K180J15C0GH5TH5 Details Description
Related parts for K180J15C0GH5TH5
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 16SSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
LED MIDGET FLANGE BASE 14V GRN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN MINI WECO JACK STR 75OHM datasheet.pdf