Vishay/BCcomponents K181J15C0GF53L2
K181J15C0GF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K181J15C0GF53L2
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K181J15C0GF53L2.pdf
Availability of K181J15C0GF53L2
QUANTITY
K181J15C0GF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K181J15C0GF53L2
Internal Part NumberEIS-K181J15C0GF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K181J15C0GF53L2
Related LinksK181J15, K181J15C0GF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K181J15C0GF53L2 Details Description
Related parts for K181J15C0GF53L2
CONN RECEPT 20 POS GOLD DUAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2.5A 125VAC 63VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
IC FREQ DOUBLER 9-16GHZ 24QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf