Vishay/BCcomponents K181K15C0GH5TL2
K181K15C0GH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K181K15C0GH5TL2
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K181K15C0GH5TL2.pdf
Availability of K181K15C0GH5TL2
QUANTITY
K181K15C0GH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K181K15C0GH5TL2
Internal Part NumberEIS-K181K15C0GH5TL2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K181K15C0GH5TL2
Related LinksK181K15, K181K15C0GH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K181K15C0GH5TL2 Details Description
Related parts for K181K15C0GH5TL2
IC BATT CHRG CNTRL LI-ION 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 WW datasheet.pdf
IC DAC 13BIT VOLT OUT SER 8-UMAX datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CA292 P ST X 2TEMPFLEX 047SC2901 datasheet.pdf
USB PROGRAM CABLE 6FT datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH RAPRAP SILI datasheet.pdf